💰 Amintesc că zilele trecute Ziarul de Gardă a scris despre o pensionară de 66 de ani, care a fost amendată de polițiști cu 22500 de lei, în timp ce ar fi ieșit la magazin după pâine. Ar fi încălcat regulile carantinei 11 aprilie 2020, 19:32
🔴 Deputatul socialist Vladimir Odnostalco (și posibil V. Bolea) au achitat jumătate din amenda pe care a primit-o pensionara de 66 de ani. Este neclar, însă, de unde au luat ei datele ei personale. Cel mai probabil, socialiștii au dorit să pună capăt acestei istorii, care afectează direct imaginea socialiștilor și a președintelui Dodon 11 aprilie 2020, 19:32 sursa: zdg.md ↗ Sursă 🔗 Link