Se pare că nici personalul medical nu mai suportă minciunile guvernanților despre echiparea cadrelor în lupta cu coronavirsulul. După ce s-a aflat că doar 29 de cadre medicale infectate cu COVID19, din totalul de 390, vor primi îndemnizația unică de 16 mii de lei, un tânăr, care se pare că lucrează la o stație de urgență, face demonstrație despre cum sunt echipați: