FORMELE UȘOARE - ACASĂ. De mâine, pacienții cu forme ușoare de COVID19, vor fi tratați la domiciliu de medicii de familie. Anunțul a fost făcut de reprezentanții Ministerului Sănătății. Se întâmplă asta pentru a păstra locurile în spital pentru pacienții cu stare gravă și cei care au și alte maladii asociate, periculoase în cazul infectării cu coronavirus (diabet, insuficiență cardiacă, etc)