LIVE Luni, 22 iunie 2026
Buletin de știri · Moldova & Lume

Redacția

Cele mai importante știri, oră de oră
← Înapoi la știri
⚫️

Ministra Sănătății a anunțat încă 2 decese, cauzate de #COVID19. Bilanțul total ajunge la 17

6 aprilie 2020, 09:39
Din aceeași ediție
🔥

Încă 2 săptămâni pentru bugetari?

6 aprilie 2020, 09:39

Autoritățile analizează opțiunea ca bugetarii să mai stea 2 săptămâni acasă. Cel puțin așa anunța azi dimineață ministra Sănătății, Viorica Dumbrăveanu. Declarația ei se bate cap în cap cu cele ale președintelui Dodon și a premierului Chicu, care au anunțat că bugetarii sunt chemați de azi la muncă.

sursa: privesc.eu ↗ Sursă 🔗 Link
🕹

Reprezentant OMS în Moldova: Este bine că nu aveți o creștere rapidă de persoane infectate cu COVID19. Asta vă oferă ocazia să vă pregătiți. Dar, oricum, trebuie să fiți conștienți - ce e mai greu abia e în față

6 aprilie 2020, 09:39
🔗 Link
Redacția
Despre Contact Confidențialitate RSS
© 2026 Redacția · Știrile aparțin surselor originale