Din aceeași ediție
Încă 2 săptămâni pentru bugetari?
Autoritățile analizează opțiunea ca bugetarii să mai stea 2 săptămâni acasă. Cel puțin așa anunța azi dimineață ministra Sănătății, Viorica Dumbrăveanu. Declarația ei se bate cap în cap cu cele ale președintelui Dodon și a premierului Chicu, care au anunțat că bugetarii sunt chemați de azi la muncă.