O moldoveancă de la Soroca, testată pozitiv la COVID19, a făcut un live pe facebook în care a povestit cum a fost infectată de acest virus la spital (atunci când avea programată o intervenție chirurgicală), din cauza faptului că personalul medical nu i-ar fi comunicat că există infecție în spital. Aceasta și-a infectat și soțul. Acum e la spital, nu exită control medical și nu știe ce fel de tratament i se face. Mai pe scurt, trebuie să vedeți declarația ei