🕹 Încă un doctor din Moldova a fost răpus de #Coronavirus. Este vorba de Valeriu Pripa, care activa în cadrul clinicii private Repromed, în vârstă de 59 ani 5 aprilie 2020, 15:05
☎️ Acesta a fost internat pe data de 28 martie la Spitalul Clinic Republican, în stare gravă, confirmat diagnosticul de COVID-19. Acesta suferea de alte maladii cronice, hipertensiune de gradul III. Medicii au luptat pînă în ultima clipă pentru viața acestuia 5 aprilie 2020, 15:05 🔗 Link
🚑 Regretatul medic, de profesie radiolog, #doctor în ştiinţe medicale, activa ca Şef de secţie în cadrul clinicii Repromed, iar anterior a deţinut funcţiile de şef Secţie Radiologie şi şef Secţie medicină nucleară în cadrul Spitalului Clinic Republican 5 aprilie 2020, 15:05 🔗 Link