V-am povestit despre cotonogeala dintre Tkaciuk și Dodon, întâi aici și apoi aici. Ulterior, Mamaliga și Tokana a reacționat scriind că "l-au rugat abonații să comenteze". Ei bun, îi credem :) Spune el că toate dosarele au fost deschise încă în vremea lui Plahotniuc "pentru ca să fie". Mai ales că ar fi fost instrumentate de cunoscuta Adriana Bețișor. Mai mult, MT scrie că astfel guvernarea îl mediatizează pe Tkaciuk, urmând exemplul lui Plahotniuc de intimidare cu dosare