Cel puțin așa susține deputatul Radu Marian. Cică Guvernul Chicu-Dodon redeschid această portiță de contrabandă în cadrul duty-free-urilor, "__într-un mod șmecher, josnic, ascunsă în proiect de lege care se numește „susținere a cetățenilor și a activității de întreprinzător în perioada stării de urgență__” și care-l vor prezenta azi în Parlament sub formă de asumare de răspundere