Am încercat să le pun pe o axă, respectând trendul de creștere al numărului de infecții să vedem unde ajungem. Reiese că în cazul scenariului optimist ajungem la vârful pandemic la mijlocul lunii aprilie, iar în cazul celui pesimist - la sfârșit de aprilie, poate chiar început de Mai