Ministerul Sănătății anunță că 60 de persoane din sistemul medical au fost testate pozitiv cu coronavirus. Mai exact, e vorba de medici, paramedici, asistente medicale, șoferi. Asta face să avem un % foarte mare de medici contaminați în raport cu alte țări