Igor Dodon: Statul va restitui întreprinderilor, care și-au sistat obligatoriu activitatea în perioada stării de urgență (inclusiv HoReCa), peste 40% din impozite (impozitul social, contribuție sănătate, impozit pe venit ) pentru achitarea salariilor angajaților. Se va lua ca referință salariul din luna februarie și lista salariaților la 1 martie