România a înregistrat ieri al 35-lea deces din cauza COVID-19. Totodată, țara vecină se pregătește de scenariul 4 pentru ziua de marți, atunci când se estimează că se va ajunge la 2000 de cazuri. Între timp, în România a devenit funcțional în câteva zile spitalul de campanie, utilizat în operațiuni NATO