Agenția medico-biologică a Federației Ruse anunță că a prezentat un preparat pentru a trata coronavirusul. Acesta este creat pe bază de meflohin, utilizat la tratarea malariei. Spun ei că, "medicamentul, cu selectivitate ridicată blochează efectul citopatic al coronavirusului în cultura celulară și previne replicarea lui". Preparatul este eficient în toate variațiile de severitate. Ăștia au experiență cât încape cu substanțe chimice de tip NovicioK, deci nu trebuie să contestăm descoperirile 😀