După demiterea șefului Anatol Ciubotaru de către premierul Chicu, ZdG scrie că doi vicedirectori ai Spitalului Clinic Republican „Timofei Moșneaga” și-au depus cererile de demisie. E vorba de Ion Balica, vicedirector medical, dar și Nina Munteanu, vicedirector management în sănătate