Datele nu-s vesele deloc. După cum arată cifrele, iar ele nu mint, deși România are o populație de 10 ori mai mare, în ziua 21 de la depistare - adică ieri - noi am depășit nr. de infecții/depistări pe care l-a înregistrat România atunci când a marcat ziua 21 ( mai exact - 15 martie). Și avem o populație de 10 ori mai mică