Premierul Ion Chicu a anunțat în urmă cu puțin timp că statul se pregătește pentru măsuri restrictive mai drastice. Nu a anunțat ce fel de măsuri, însă mă întreb ce poate fi mai drastic? Foarte posibil - interzicerea ieșirii din casă decât pentru cumpărături alimentare și situații urgente