În România s-a înregistrat al 7-lea deces de COVID-19. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 65 ani, internat la Spitalul Universitar București, confirmat pozitiv în 21.03.2020. Pacientul necesita dializă și a fost contact de salon cu un alt pacient dializat