A fost înregistrat primul deces al unui pacient infectat cu coronavirus pe teritoriul României
Este vorba de pacientul în vârstă de 67 de ani confirmat cu COVID-19 pe 18 martie la UPU din cadrul Spitalului Filiași și transferat în aceeași dată la SCBI Craiova. Venise din Franța pe data de 6 martie.