⭕️
Încă o dată bună dimineața, prieteni. Știți cum e la noi, până nu dăm cu nasul nu ne convingem. De asta am decis să distribui pentru voi o proiecție: Diferența între o gripă normală vs efectele COVID-19 și ce ar însemna asta pentru Moldova și România, dacă statul nu ar face nimic
Eu zic că diferența e mare. Suficient ca să ne convingă să stăm în casă 😉
UPDATE: Am refăcut calculul pentru ca să aflăm numărul de potențiale decese din numărul celor spitalizați și nu numărul total. Pentru exactitate mai mare.
https://telegra.ph/Rata-mortalitate-gripa-vs-COVID-19-03-22
22 martie 2020, 08:35