Eu zic că diferența e mare. Suficient ca să ne convingă să stăm în casă 😉

UPDATE: Am refăcut calculul pentru ca să aflăm numărul de potențiale decese din numărul celor spitalizați și nu numărul total. Pentru exactitate mai mare.

https://telegra.ph/Rata-mortalitate-gripa-vs-COVID-19-03-22