Un articol publicat în presa străină arată cum 10 mln de americani ar muri, dacă statul nu ar face nimci să se pregătească de COVID-19. Autorul sugerează că toate țările trebuie să aplice măsuri drastice (interzis total ieșitul din casă), pentru ca această corvoadă să nu se prelungească mai bine de 6 luni. În caz contrar, ne putem aștepta și la valul 2 în luna noiembrie