🔴 Ministerul de Externe confirmă primul caz de deces al unui cetățean moldovean în afara țării. E vorba de o femeie în vârstă de 65 de ani, originară din R. Moldova, infectată cu noul virus COVID-19. A decedat în orașul Parma din Italia 19 martie 2020, 16:36 · sursa: zdg.md ↗ Sursă originală