RO: Șeful Institutului de Boli Infecționase „Matei Balș” din România ia în calcul și situația când vârful epidemic se va atinge în România abia după Paști. Automat, putem deduce concluzia - că la noi vârful ar putea lovi în prima jumătate a lunii aprilie