Ministerul Sănătății a anunțat azi dimineață că unele teste făcute de clinici private la COVID19 sunt greșite. Asta după ce persoane depistate pozitiv s-au dovenit că nu sunt contaminate, potrivit testelor de la stat, omologate de Organizația Mondială a Sănătății