Pe Internet a fost publicată scrisoarea lui Igor Dodon unde acesta se adresează Comisiei Electorale Centrale, înainte de alegerile din Hâncești, unde spune că nu există decizia Parlamentului cu privire la Starea de Urgență, pentru a anula/amâna alegerile. Dar cine face majoritatea, dle președinte, nu tot dvs? Ai-ai-ai