Din aceeași ediție
După cum s-au derulat lucrurile, reiese așa: Amânarea instituirii stării de urgență în legătură cu pandemia de COVID19 s-a făcut pentru un cerc îngust de oameni, pentru ca ei să reușească să-și facă interesele. În speță:
1️⃣ Să ia duminică mandatul de deputat de la Hâncești.
2️⃣ Să reușească azi oficializarea coaliției PSRM-PD.
Pe bună dreptate, trebuie să ne întrebăm: Da' viața și sănătatea oamenilor? Dar protecția cetățenilor? Dar interesul național?
De sus ni se răspunde franc și fără echivoc:
Dă-o-n P!