Vestea bună de azi dimineață este că nu avem deocamdată încă niciun caz nou de COVID19 în Moldova, însă 46 de persoane sunt suspecte. Dintre pacienții suspecți, 32 sunt internați la Spitalul Toma Ciorbă, iar 12 copii și doi adulți sunt la Spitalul de boli contagioase pentru copii