LIVE Marți, 23 iunie 2026
Buletin de știri · Moldova & Lume

Redacția

Cele mai importante știri, oră de oră
← Înapoi la știri
🔥

De ce e importantă să ne (auto)izolăm sau carantinăm în cazul COVID-19? Senzația mea e că statul nu a explicat încă foarte bine de ce e bine și important să ne izolăm și să devenim mai antisociali. Pentru că ne vom ajuta tot pe noi, în primul rând. Câteva idei foarte importante de reținut:

12 martie 2020, 15:01
Din aceeași ediție
🚦

Sănătate: Vom avea DOCTORI care să ne trateze

12 martie 2020, 15:01

Am adaptat un grafic străin și încerc să-l explic: Cu cât ne izolăm mai mult - cu atât mai mult împiedicăm transmiterea virusului de la o persoană la alta. Împiedicarea virusului -> atingem mai greu nr. de cazuri maxim de care sistemul medical poate avea grijă în același timp. Deci - o facem în primul rând pentru noi.

🔗 Link
Redacția
Despre Contact Confidențialitate RSS
© 2026 Redacția · Știrile aparțin surselor originale