Din aceeași ediție
Sănătate: Vom avea DOCTORI care să ne trateze
Am adaptat un grafic străin și încerc să-l explic: Cu cât ne izolăm mai mult - cu atât mai mult împiedicăm transmiterea virusului de la o persoană la alta. Împiedicarea virusului -> atingem mai greu nr. de cazuri maxim de care sistemul medical poate avea grijă în același timp. Deci - o facem în primul rând pentru noi.