E vorba de o femeie venita din Italia azi, cu avionul. Aceasta a fost preluată de la Aeroport, de serviciul 112, pe un coridor separat, fiind în stare de sănătate gravă, bronhopneumonie bilaterală, cu insuficiență respiratorie acută, febră, tuse, slăbiciune generală, transportată la instituția medicală.
Ministerul Sănătății solicită tuturor pasagerilor care au venit azi de la Milano să stea izolați acasă timp de 2 săptămâni.