Veteranii de război care protestează în fața Guvernului, începând cu ora 9:00 dimineața, pichetează clădirea Executivului. Unul dintre participanții la protest a reușit chiar să spargă sticla ușii Guvernului cu buzduganul. Mai mulți participanți încearcă să forțeze intrarea principală a Guvernului, în timp ce strică „Jos trădătorii” și „Jos bandiții”. Un cordon de poliție protejează intrarea în clădirea de stat