Din păcate, începem cu o veste mai puțin bună. Mai multe surse spun că avem deja cel puțin 2-3 persoane infectate cu COVID-19 în Moldova. Toate unitățile spitalicești au primit indicație de le serviciile de securitate să nu dea publicității informația, pentru a nu crea panică printre oameni. Rațională treabă, dar pe de altă parte - discutabilă. Evitați grupurile mari de oameni