Noua formulă de distribuire a profitului Băncii Naționale (BNM), menită să micșoreze povara financiară pusă pe spatele cetățenilor pentru achitarea datoriei provocate de „furtul miliardului”, a fost aprobată de Guvern. Proiectul urmează să fie examinat și votat de Parlament. Tare-mi pare mie că banii ăștia vor fi folosiți pentru proiecte bune de arătat în campania prezidențială 😡