Acum o chestie serioasă: În nordul Italiei, unde se află o mare parte a Diasporei moldovenești, a izbucnit un focar de coronavirus. Peste 100 de persoane infectate
România a anunțat că toți cei care vor călători din nordul Italiei vor intra automat în carantină, pentru a fi ținuți sub observație.