Din aceeași ediție
Neața, amigos! Hai să vă zic ceva: După cum se văd lucrurile - Guvernul Chicu s-ar putea să fie demis și instalat altul. După ce luni seara a avut loc prima ședință între PD și PSRM (da, ei nu s-au așteptat că vor fi prinși și s-au grăbit să nege tot) cu privire la formalizarea unei coaliții - evident PD-ul vrea niște portofolii în Guvern. Acum se negociază ce primesc. E foarte posibil ca tot Chicu să fie premier
Deja, democrații încearcă să dreagă busuiocul și spun că le e rușine cu unii miniștri, bla-bla-bla. În esență - miza este ca ei să primească ceva din bucata de pizza. Se așteaptă ca deciziile privind coaliția să fie luate și anunțate până la jumătate de martie. Între timp, rupturile din PD devin tot mai evidente în spațiul public: Candu și Filip se contrează prin declarații de presă
Rușii au atacat ieri din nou pozițiile ucrainene din Estul Ucrainei. Nu-i chip să te înțelegi cu ei și gata. Dacă nu ești de acord - țeava-n gât. Să fie lecție pentru mulți
P.S. Prieteni, dacă apreciați informațiile publicate pe acest canal - vă invit să susțineți supraviețuirea și dezvoltarea lui pe Patreon. Let's rock!