Ei bine, e sub control judiciar. Asta înseamnă să nu părăsească țara fără acordul scris al instanței de judecată, ceea ce la noi poate avea sens tare larg. Mai ales când avem regiunea transnistreană pe o parte și pașaoportul românesc pe cealaltă parte :)