Deputatul PAS Sergiu Litvinenco scrie pe facebook că guvernarea PSRM-PD își dorește continuarea vânzării cetățeniei moldovenești contra unor investiții. La 20 februarie a.c. expiră moratoriul cu privire la aplicarea legii despre vinderea cetățeniei Republicii Moldova (denumită greșit ”legea cetățeniei prin investiție”)