LIVE Luni, 22 iunie 2026
Buletin de știri · Moldova & Lume

Redacția

Cele mai importante știri, oră de oră
← Înapoi la știri
💰

Vladimir Voronin a spus aseară la TV8 că el a depus plângere la Procuratură pe numele lui Sergiu Sîrbu, cu privire la încercarea de mituire a 14 deputați PCRM, cu scopul de a-i atrage în PD. Mai exact - Sîrbu îi propusese 300 de mii de Euro deputatei Bodnarenco. „În total, celor 14 deputați PCRM li s-au propus cinci milioane de euro. Peste câteva zile Sergiu Stati și-a cumpărat Jeep, iar peste o perioada Galina Balmoș și-a cumpărat apartament și automobil. CNA trebuie să verifice cu ce imobile și avere s-au ales, după ce au plecat din fracțiune”, a declarat Vladimir Voronin

11 februarie 2020, 09:13 · sursa: agora.md ↗ Sursă originală
Din aceeași ediție
⭕️

Sîrbu a reacționat pe fb, spunând că nu e adevărat acest lucru. Bine, bine, poate n-au fost chiar 5 mln :D

11 februarie 2020, 09:13
sursa: facebook.com ↗ Sursă 🔗 Link
Redacția
Despre Contact Confidențialitate RSS
© 2026 Redacția · Știrile aparțin surselor originale