Și nici nu mai contează aici cine e candidatura mai potrivită - Stamate sau Cobzac - aici deja e un fel de preludiu despre bătălia pentru cine trebuie să fie candidatul dreptei la prezidențiale: Maia Sandu sau Andrei Năstase.

Voi, prieteni, ce credeți, cine trebuie să fie contracandidatul lui Igor Dodon la prezidențialele din toamnă?