Grigore Cobzac i-ar fi promis Maiei Sandu de 2 ori că nu va candida la Hâncești. Pe 4 ianuarie și pe 20 ianuarie. Apoi a luat o decizie "spontană" în semn de protest. Cel puțin așa povestește Maia Sandu. Iată așa se face la noi politică. Din supărări