Presa sugerează că în octombrie 2019, Plahotniuc a folosit o altă identitate pentru a intra în România. Asta după ce Ambasadorul României a declarat că serviciile speciale ale statului vecin știu că așa act nu a fost utilizat. O fi intrat cu identitatea de Vladislav Novak?