Din aceeași ediție
Igor Dodon și Pavel Filip le propun o nouă direcție - Platforma Social Democrată din Moldova. Cât pd-iștii se gândesc, socialiștii deja au gândit și un logo frumos, o prezentare - cum să împacheteze aceste noi mișcări. Evident, ca de obicei, cetățenilor li se va promite marea și sarea
Așadar, după cum se văd lucrurile - PD și PSRM pregătesc terenul pentru a se așeza solid la cârma politicii moldovenești pentru cel puțin încă vreo 3 ani. Asta doar dacă nu se mai întâmplă ceva în spațiul public, care să dea peste cap tot planul
Zi frumoasă! 😉