Săptămâna trecută, la București, conaționalul nostru Igor Grosu a lansat CityLink - o aplicație mobilă pentru bike/scooter/car sharing. Ce înseamnă asta? Prin intermediul unei aplicații mobile, unde îți parchezi cardul - poți descuia mașinile/bikes din diferite colțuri ale orașului - circuli cu ele și le lași tot în anumite zone. După aia aplicația îți extrage bani de pe card. Ai încuiat mașina și ai uitat de ea - de benzină, de service, de pneuri, etc. E vorba de o flotă de mașini Toyota Hibrid