În sectorul Buiucani al Capitalei, până în luna martie vor apărea 6 stații electrice de încărcare a automobilelor electrice. Străzile: Liviu Deleanu, Nicolae Costin, Ștefan Neaga, Grigore Alexandrescu, Columna și Ghidighici. Inițial, alimentarea va fi gratuită. A rămas o nimica toată - să ne cumpărăm toți mașini electrice :D