O nouă epopee a cuprins spațiul mediatic. Acum 2 zile, președinția a organizat o întâlnire neformală cu vreo 60 de jurnaliști. Celor de la Ziarul de Gardă le-a fost interzisă prezența. Ulterior, s-a aflat că jurnaliștii au primit niște daruri: Vin și Tușoncă de la Sadova. Evident, asta a aruncat în aer facebook-ul, mai mulți experți condamnând gestul jurnaliștilor de a merge la această întâlnire. Azi, Natalia Morari și Gh. Gonța au recunoscut că au fost și ei la eveniment. Și-au explicat decizia aici. În replică, la comentarii, Vitalie Călugăreanu a scris că prin jurnaliștii prezenți - Igor Dodon a lovit în toți
P.S. Eu n-am fost printre cei prezenți și nici colegii mei de la AGORA. Asta dacă se întreabă cineva.