Se pare că Andrei Năstase și Platforma DA sunt supărați pe Maia Sandu. După Consiliul Politic din weekend, Năstase a declarat că formațiunea va participa la prezidențialele de anul viitor, dar e gata să susțină și un candidat apartinic, de conses. Ce înseamnă apartinic? Maia Sandu e membru de partid. Asta înseamnă că nu o veți susține?