Maia Sandu scrie pe facebook că "impotența guvernului lui Dodon ne poate lăsa fără căldură și energie electrică pe timp de iarnă". "Au mai rămas doar 3 săptămâni până la sfârșitul anului, și, în lipsa unui acord între Ucraina și Federația Rusă pe tranzitul gazelor naturale, există riscul să înghețăm în ianuarie"
Eu nu cred că-l lasă rușii pe Igor Dodon la greu 😜