Din aceeași ediție
Eu totuși nu înțeleg de ce Igor Dodon l-a pus pe Fadei Nagaceschi ministru al Justiției: Face niște gafe, iar efectele de imagine le va suporta președintele. Aseară la o emisiune TV, acesta a declarat că a uitat să consulte Consiliul Superior al Magistraturii atunci când a consultat breasla cu privire la "mica reformă". Da de ce și nu!? Sau poate Nagacevschi intenționat curăță drumul?! 😂
Despre modificările de ieri de la Guvern:
Guvernul a aprobat miercuri, 4 decembrie, proiectul de lege pentru modificarea Legii cu privire la Consiliul Superior al Magistraturii (CSM), subiect inclus suplimentar pe ordinea de zi.