Deși a fost un critic vehement al creșterii TVA pentru HoReCa, Guvernul Chicu își propune să mențină nivelul de 20% pentru hoteluri, restaurante şi cafenele. Ipocrizia e la ea acasă. Sunt sigur, scuza va fi că așa a fost decis deja de Guvernul Sandu la cererea FMI 😀