Piotr Mura este noul director interimar de la Moldtelecom. Potrivit Mold-street, Piotr Mura a acces în această funcţie după demisia lui Igor Sîrbu, care a asigurat interimatul pentru o perioadă de trei luni. Condiția lui Sîrbu a fost că va conduce instituția doar până la numirea unui nou director printr-un concurs. Deocamdată nu se cunosc detalii despre acest concurs