Dacă reprezentanții UE declară că sunt îngrijorați de situația din Moldova și că vor colabora cu autoritățile care într-adevăr vor reformă, atunci la televiziunea "independentă" NTV totul sună așa: "UE va continua parteneriatul cu R. Moldova, va oferi beneficii cetățenilor, indiferent de afilierea politică"
Iată așa și trăim :D