Peste 800 de drone ale Departamentului de Interne american au fost scoase din uz pentru că ar putea fi folosite de China în scopuri de spionaj. Toate dronele au fost fabricate în China sau au fost confecționate din piese chinezești. Doar dronele care ajută în situații de urgență vor avea voie să zboare